• +90 242 322 00 62
 • info@ediso.com.tr

Kahveler

 • GOLD KAHVE

  Konsantre kahve önce dondurulur. Oluşturulan kahve buzu küçük parçacıklar oluşturacak şekilde kırılır.

  Ardından vakumlu ortamda ısıtılır ve buz kristalleri kurutulur.

  Bu kahve üretimi sonucu gold kahve ortaya çıkar.

  Koli İçi Adet: 500 gr. x 12

 • KLASİK KAHVE

  Kavrulduktan sonra öğütülen kahve çekirdekleri, dev boyutlardaki süzgeçli ibriklere konur. Sıcak suyla pişirilerek kahve özünün suya geçmesi sağlanır.

  Bunun ardından, içindeki su buharlaştırılarak saf kahve özü elde edilir. Bu kahve özü spreyleme ve donmuş kurutma teknikleriyle kurutularak hazır kahve haline getirilir. Bu işlemle suda % 100 çözünebilen kahve elde edilir.

  Koli İçi Adet: 500 gr. x 12

 • ESPRESSO

  Espresso, koyu kavrulmuş, Türk Kahvesi kadar olmasa da, yeteri kadar ince çekilmiş (kahve öğütücüsünde 15 saniye kadar) ve Espresso makinesinin kahve haznesinde (tek bir ölçü için yaklaşık 7 gr.) sıkıştırılmış kahveden geçirilen basınçlı 30 ml’lik sıcak suyun (90-93 derece)yaklaşık 25-30 saniye boyunca bardağa boşalması ile hazırlanan İtalya’ya özgü bir kahve türüdür.

  Koli İçi Adet: 1000 gr. x 10

 • FİLTRE KAHVE

  Filtre kahve ya da diğer adıyla damla demleme yönteminde su bir filtrenin içindeki kahve çekirdeklerinin üzerine dökülür. Orta kalınlıkta çekilmiş çekirdeklerin içinden süzülerek geçen su, bu temas sırasında kahvenin içindeki yağ asitlerini ve aromayı alarak kahve haline gelir.

  Suyun filtrenin içindeki kahveden geçerek aşağıdaki hazneye damlaması sebebiyle bu yönteme filtre ya da damla kahve denmektedir.

  Koli İçi Adet: 500 gr. x 12

 • KAHVE KREMASI

  Sütlü kahve her ülkenin kahve kültüründe var olmuştur. Bundan yıllar önce kahve şu an olduğu seviyede, kalitede değildi, acımsı tadı gidermek amacı ile sütlü içilirdi. Günümüzde ise bu kültür hala devam etmektedir.

  Tam yağlı süt daha kremamsı ve kadifemsi bir tat verir. Ne kadar yağlı olursa o kadar kahvenin tadını yumuşatır. Tadı ise daha yoğundur.

  Koli İçi Adet: 1.000 gr. x 12

 • SICAK ÇİKOLATA

  Sıcak çikolata, süt, çikolata ya da kakao tozu ve şekerden oluşan içecektir. Sıcak çikolata, Avrupa`da Amerika`dan geldikten sonra yaygınlaşmıştır.

  Aztekler ve Mayalar tarafından oldukça fazla tüketilmiş ve sevilmiş bir içecektir.

  Türkiye`de fazlasıyla sevilen bir içecektir.

  Koli İçi Adet: 1.000 gr. x 12

 • SALEP

  Salebin elde edildiği orjinal bitki esasında yabani bir orkide dir. Salep yumrulu bitkiler familyasından kırmızı ve mor çiçekleri olan seksen türü ve bir çok melezi bulunan çok yıllık bir otsu bir bitkidir. Bazı bölgelerde halk arasında çayır otu olarak da bilinir.

  Sahlep içecek olarak hazırlanan salepin ana maddesi olan bitkinin ismidir. İçecek olarak hazırlanan ise salep olarak isimlendirilir.

  Koli İçi Adet: 1000 gr. x 12

 • EDİŞO KARTON BARDAK & EDİŞO STICK ŞEKER

  TEK İÇİM KAHVE VE KAHVE KREMASI